• تلفن: 09154896434
  • ایمیل: daneshgostarprj@gmail
  • ساعات کاری: 08:30-23:00

ترجمه تخصصی اقتصاد

دانش گستر ، با تجربه ترین تیم مترجم در ایران ، با ارایه برترین کیفیت در خدمات ترجمه آمادگی کامل خود را برای ترجمه تخصصی اقتصاد خدمت شما کاربران گرامی اعلام می نماید.
ثبت سفارش ترجمه

ترجمه تخصصی رشته اقتصاد

یکی از حوزه های فعالیت سایت دانش گستر در زمینه ترجمه تخصصی اقتصاد است. اقتصاد جز جدا نشدنی از زندگی بشر و جامعه است . شما حتی اگر اطلاعات کافی و تخصصی هم درباره اقتصاد نداشته باشید هر روز با این موضوع در کنکاش هستید . وقتی که موجودی کارت بانکی خود را می­بینید و نوسان قیمت را در کالا ها و لوازم حس می­کنید.

پس می­توان اینگونه بیان کرد که زندگی ما به اقتصاد گره خورده است . اقتصاد بررسی نحوه استفاده جامعه از منابع محدود است .اقتصاد علمی است که ریشه اجتماعی دارد که ارتباط تنگاتنگی با عرصه تولید ، توزیع و مصرف کالاها و خدمات دارد.

چهار عنصر اصلی مورد بررسی در اقتصاد : زمین ، نیروی کار ، سرمایه و کسب و کار است .و هریک از این حوزه ها در اقتصاد به شاخه مجزا تبدیل شده و حوزه تخصصی خود را دارد. تیم متخصص دانش گستر به تمامی این علوم و گرایش ها احاطه کامل دارد .

تمام کوشش و سعی تیم مجرب دانش گستر ، تحویل به موقع و با کیفیت عالی متون تخصصی اقتصاد به شما عزیزان است.

برای ثبت سفارش ترجمه هم اکنون کلیک کنید

ترجمه تخصصی اقتصاد در گرایش های مختلف

  • ترجمه اقتصاد گرایش پول و بانکداری

  • ترجمه مقاله اقتصاد گرایش توسعه اقتصادی و برنامه ریزی

  • ترجمه تخصصی اقتصاد گرایش صنعتی

  • ترجمه متن اقتصاد گرایش اقتصاد انرژی

  • ترجمه تخصصی اقتصاد گرایش بازرگانی

  • ترجمه متن اقتصاد گرایش علوم اقتصادی

  • ترجمه تخصصی اقتصاد گرایش نظری

  • ترجمه اقتصاد گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

تضمین کیفیت ترجمه

پرداخت مرحله به مرحله وجه ترجمه

پرداخت اقساطی وجه

در شرایطی که ترجمه مقاله شما حجیم باشد و تعداد صفحات زیاد باشد می توانید مبلغ ترجمه را به صورت گام به گام پرداخت کنید و در هر مرحله بخش ترجمه شده را تحویل بگیرید و چناچه نیازمند تغییر و اصلاح ترجمه باشد پشتیبانی خواهد شد . پرداخت مرحله به مرحله ترجمه باعث میشود شما بتوانید کار ترجمه خود را مرحله به مرحله تحویل بگیرید و کیفیت کار را ارزیابی کنید .

تضمین بازگشت وجه ترجمه مقاله

بازگشت وجه درصورت عدم رضایت شما

ترجمه های انجام شده در سایت ما به کمک برترین مترجمین که تجربه زیادی در امر ترجمه دارند انجام می گیرد و به همین خاطر کیفیت ترجمه بسیار بالاست و نگرانی از کیفیت کار نیست اما اگر تحت شرایطی که شما از کیفیت کار راضی نبودید و با تغییر محقق همچنان نظر شما جلب نشد ما وجه پرداختی شما را عودت خواهیم داد .

ترجمه

تضمین تغییر مترجم

در شرایطی که از کیفیت ترجمه انجام شده راضی نباشید در مرحله اول کار ترجمه شما به دست مترجمی که روی مقاله شما کار کرده دوباره بازخوانی خواهد شد و ایرادات برطرف می گردد . اگر همچنان از کیفیت ترجمه رضایت نداشه باشید ما این تضمین را می دهیم که پروژه شما را به مترجم دیگری واگذار کنیم تا رضایت شما کسب گردد .

انجام برنامه نویسی جاوا

درباره تیم دانش گستر

برای معرفی تیم مجرب دانش گستر اول با نحوه استخدام این پرسنل آشنا بشوید . تک تک اعضا این تیم از بین چند صد نفر گزینش و انتخاب شده اند . ما در گروه دانش گستر بهترین ها را جذب کرده ایم . برای استخدام این افراد بعد از مصاحبه و انتخاب اولیه از بین درخواست کنندگان ، آزمون طراحی شده توسط کارشناسان ترجمه برگذار شد.
حالا به مرحله انتخاب مترجم متخصص در حوزه ترجمه تخصصی اقتصاد می رسیم . در این مرحله از مترجمین ، آزمون تخصصی در حوزه تخصص آنها گرفته می شود. پس از اخذ نمره قبولی در این مرحله مترجمین استخدام می شوند. با این روش ثبت نام دوغ از دوشاب جدا شده .
برترین ها در ترجمه، پرسنل گروه دانش گستر هستند.
با خیال راحت ترجمه متون تخصصی اقتصاد خود را به تیم متخصص و با تجربه دانش گستر بسپارید و نتیجه عالی و شگفت انگیز را تجربه کنید.

ترجمه کردی به فارسی

ضمانت کیفیت ترجمه تخصصی اقتصاد

از کیفیت متون ترجمه شده توسط تیم دانش گستر اطمنیان کامل داشته باشید . محصول نهایی و خروجی ما بازگو کننده سطح کیفیت ماست. تیم دانش گستر با تمام نیرو و تمام علمی که در چندین سال تجربه کسب کرده است خدمات ارزنده خود را در اختیار تمامی عزیزان قرار می دهد.
با توجه به نحوه گزینش و ثبت نام ، مطمئن باشید ک زبردست ترین مترجمین متون تخصصی شما را ترجمه می کنند . خروجی کار تیم دانش گستر ، خود بیانگر کاربلد بودن مترجمین و متخصصین این گروه است .
برای درک این موضوع کافیست یک بار از خدمات ترجمه تخصصی تیم دانش گستر بهره ببرید.

گارانتی ترجمه عربی به فارسی

گارانتی 24 ساعته

تیم متخصص دانش گستر برای تمامی ترجمه های تخصصی اقتصاد گارانتی 48 ساعته صادر می کند . شما می توانید پس از تحویل ترجمه تخصصی خود تا 48 ساعت هر گونه مشکل یا خطا را در متن ترجمه مشاهده کردید سریعا گزارش کنید و متن را به مترجمین ما برای اصلاح خطا برگردانید.
مترجمین موظف هستند تا خطا پیش آمده را اصلاح کنند . هر کم و کاستی که از نظر کاربر در متن دیده شود باید توسط مترجم بر طرف شود . همچنین شما در صورت نداشتن رضایت کافی می توانید درخواست تغییر مترجم را داشته باشید . به محض ثبت درخواست تغییر مترجم ، متن شما به مترجم جدید برای ادامه روند ترجمه سپرده خواهد شد.
این خدمات ارزنده فقط حاصل از اطمینانی است که تیم دانش گستر به مترجمین و پرسنل خود دارد.

مترجم متخصص کامپیوتر

مترجم متخصص حوزه اقتصاد کیست ؟

گام اول و مهترین مرحله در امر ترجمه ، پیدا کردن کلمه مناسب برای بازگردانی و جایگذاری کلمه در متن ترجمه است . مترجم باید دایره لغات بسیار گسترده و پهناوری داشته باشد. همچنین مترجمین متون تخصصی اقتصاد باید اطلاعات عمومی بسیار بالایی داشته باشند . زیرا متن ها و مطالب اقتصادی فقط منحصر به اقتصاد نیست.
اقتصاد در تمامی زمینه ها و حوزه های زندگی بشر دخیل است . در متن ترجمه شده نباید هیچ ابهامی وجو داشته باشد و متن نامفهوم گنگ نباشد. مترجم باید با اصطلاحات تخصصی و واژگان فنی ، آشنایی کامل داشته باشد و به‌طور‌همزمان، معانی آن‌ها را درک کند .
برای مثال کلمه Return در معنای عمومی، باز‌گشت به مکان یا فعالیت است و در معنای خاص، عایدی یا سود بهره است. پس نتیجه میگیریم مترجم باید همواره علم و دانش خود را در حوزه اقتصادی به روز کند .
مترجم باید با درک کردن مفهوم کلی متن ، معنی درست کلمات فنی را از بین چندیدن معانی که دارند انتخاب کند . تمامی این ویژگی ها از صفات بارز گروه مترجم متخصص دانش گستر می باشد.

برای ثبت سفارش ترجمه مقاله هم اکنون کلیک کنید

رشته اقتصاد – گرایش اقتصاد بازرگانی

رشته اقتصاد بازرگانی به نظریه ها و مباحث و موضوعات اقتصاد در زمینه های  بازرگانی و تجارت می پردازد و مباحث حول این رشته مدیریت تولید، مدیریت بازاریابی، قوانین و مقررات مالیاتی کشور، مدل های تصمیم گیری در اقتصاد، و …هستند.

در این گرایش کتب و مراجع بسیار مهمی وجود دارند . مقالات نوشته شده در سراسر جهان برای این گرایش بسیار متعدد هستند. مترجمان بسیار توانمند دانش گستر ، بستر این مقالات را پوشش داده اند و با قلم روان برای عزیزان و دانشجویان آماده کرده اند.

رشته اقتصاد – گرایش اقتصاد صنعتی

اقتصاد صنعتی به موضوعات و مباحث مربوط به اقتصاد در حوزه صنعت می پردازد و ناظر به تئوری ها و نظریه هایی است که مربوط به بخش صنعتی است و بیشتر با مباحث اقتصاد خرد در بخش صنعتی سروکار دارد. مسائلی که در این رشته مطرح میشود مربوط به ، رقابتی یا انحصاری بودن بازار، روابط کار، مدیریت بنگاه های صنعتی، تحولات دنیای صنعت، و … است .

در این گرایش هم نیاز شدید و اساسی به مترجم متخصص ایجاد می­شود . نگران نباشید ما همچنان همراه شماییم تا بتوانید به درجات بالایی از علم دست پیدا کنید.

پول چطوری به وجود آمد ؟

پول یکی از اختراعات بشر است که باعث تغییرات بسیار فراوانی در تمامی جنبه های زندگی بشر ایجاد کرد . پول به انسان ها نظم و انگیزه پیشرفت داده است . بدون پول و مزد هیچ جای پیشرفتی وجود نداشت . تصور کنید که ما هنوزم برای غذا باید به شکار میرفتیم !!!

برای پول تعاریف بسیار متعددی از اقتصاد دانان نقل شده است.

1-پول واسط تبادل است . (یعنی میتوان با پول تبادل کرد و کالایی را خرید . )

2- پول واحد حساب است . (یعنی با پول می­شود ارزش یک چیز را مشخص کرد .)

3- پول ذخیره ارزش است .(یعنی وسیله با ارزشی که میتوان آن را ذخیره کرد و در آینده هم همچنان داری ارزش است .)

تنها دلیلی که پول را ارزشمند می­کند این است که ما همگی این تصمیم را گرفتیم تا این شیء تمام تبادلات و معاملاتمان را انجام دهیم .

نظریات و مقالات بسیار زیادی درباره تاریخچه پیدایش پول توسط اقتصاد دانان بزرگ دنیا نوشته شده است . شما به عنوان فردی که  می­خواهد در حوزه اقتصاد صاحب نظر باشد باید این کتب را مطالعه کنید . از مطالب آن آگاه باشید.

تیم متخصص دانش گستر تمامی کتاب ها معروف در زمینه اقتصاد را به صورت تخصصی و کارآمد ترجمه کرده . ترجمه کتوب تخصصی اقتصاد را صورت نیاز شما در اختیارتان قرار خواهیم داد.

سواد ارز شناسی

معروف ترین ارزی که همه ما میشناسیم و تاثیر بسار زیادی بر اقتصاد بیشتر کشور های جهان دارد ؛ دلار آمریکاست . دلار چندین دهه است که ارز اصلی در سیستم مالی بین المللی میباشد. شاخص دلار یک راه ساده برای پیش بینی رشد دلار در مقایسه با سایر ارزهای بین المللی است.

این تصور که دلار از تمامی ارز های موجود در دنیا با ارزش تر است اشتباه است . دلار فقط ارزی است که بیشتر معاملات بین المللی با آن انجام می­شود . در حال حاضر گران ترین ارز جهان ، دینار کویت است . قیمت هر دینار 3.33 دلار آمریکا است.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد پول رایج در کشور ها و همچنین اقتصاد حاکم بر آنها ، اقتصاد دانان باید روزانه مطالب به روز و جدید در این حوزه را مطالعه کنند . پرواضح است که تمامی افراد به همه زبان ها تسلط ندارند و نیاز به مترجم ایجاد می­شود.

گروه فوق تخصص دانش گستر تمامی مقالات تخصصی اقتصاد را ، با متنی روان و همه فهم برای شما عزیزان ترجمه می­کند. تا با مطالع آنها به بالاترین سطح از سواد اقتصادی و ارز شناسی برسید.

اقتصاد خرد و کلان

اقتصاد خرد، شاخه ای از علم اقتصاد است . در این شاخه به مطالعه و تجزیه و تحلیل بازار ، رفتار مصرف کنندگان و خانوارها و بنگاه­ها می­پردازد. پایه و اساس این مطالعات مدل های ریاضی هستند .

اقتصاد کلان، گرایش دیگری از علم اقتصاد است . در این گرایش کارایی اقتصاد را در سطوح کلان بررسی می­کنیم. شامل اقتصاد ملی ، منطقه ای و جهانی می­شود. در این شاخه به مطالعه شاخص ها تجمیعی مثل تولید ناخالص داخلی ، نرخ بیکاری ، شاخص قیمت و … و رابطه متقابل بین بخش­های گوناکون اقتصاد برای درک بهتر چگونگی عملکرد اقتصاد می­پردازد.

با توجه به همین دو گرایش و توضیح مختصری که مطالعه کردید . اهمیت فوق العاده بالا متون تخصصی اقتصاد واضح و شفاف است . برای ترجمه چنین متون با سطح تخصص بالا نیازمند مترجم متخصص و با مهارت داریم . تیم متخصص دانش گستر با صد در صد مهارت و توان خود در خدمت شما عزیزان است تا متون شما را به بهترین روش ممکن ترجمه کند.

تورم و نقدینگی

نقدینگی یعنی مقدار پولی که توسط بانک مرکزی خلق شده است . سه عامل موثر بر حجم نقدینگی : 1- خالص دارایی های خارجی سیستم بانکی 2- خالص بدهی بخش دولتی به سیستم بانکی 3- بدهی بخش غیر دولتی به سیستم بانکی . نقدینگی یعنی دارایی که در سریع‌ترین حالت ممکن به پول نقد تبدیل می‌شود.

توروم در واقع به معنی افزایش غیر متعارف سطح عمومی قیمت در نظر گرفته می­شود. تورم ، روند فزاینده و نامنظم افزایش قیمت ها در اقتصاد است. کاهش درصد پشتوانه‌دار از پول ملّی نسبت به درصد پول خلق‌شده را تورّم گویند.

اطلاعاتی و تعاریف این چنینی در متون تخصصی اقتصاد به وفور پیدا می­شود . و کسی که میخوتهد این متون را ترجمه کند باید اطلاعات کامل و جامعی از این تعاریف داشته باشد. گروه متخصص دانش گستر بیشترین و بالاترین سطح سواد اقتصادی را دارد.

ما در تیم دانش گستر این متون و اصطلاحات را به راحتی برای شما ترجمه کرده و تقدیم حضورتان می­کنیم.

هزینه ترجمه در سایت دانش گستر

تیم دانش گستر درک متقابلی را از مشتریان و کاربران خود دارد و برای همین شرایطی را مهیا کرده است ؛ که شما عزیزان  هم از  ترجمه با کیفیت و عالی برخوردار شوید و از سوی دیگر هم هزینه سنگینی را متقبل نشوید.

ما در تیم خود برای ترجمه دو سطح عالی و خوب تعریف کرده ایم که سقف هزینه در هر کدام متغییر است . این دو سطح هیچ تفاوتی در مراحل ترجمه ندارند . در هر دو سطح متون شما به دست بهترین مترجمات ترجمه خواهد شد.

تنها تفاوت در این دوسطح مرحله اخر است که فقط در سطح عالی متن ترجمه شده از زیر نگاه تیز بینانه کارشناسان ما عبور میکند و بعد از آن برای شما کاربر گرامی ارسال خواهد شد . همچنین ما در این تیم تسویه مرحله به مرحله داریم که در ادامه توضیح خواهیم داد.

از درخواست تا تحویل ترجمه (تحویل فوری)

شما کاربر گرامی فقط کافی است سفارش خود را ثبت کنید و بعد از ان را به عهده ما بگذارید . پس از ثبت ، متن شما به دست مترجم متخصص تیم دانش گستر سپرده می­شود. متون زیر 10 صفحه را طی فقط 24 ساعت به شما تحویل خواهیم داد.

اگر متون شما حجم بالایی دارد . مثلا کتوب تخصصی رشته اقتصاد که تعداد اوراق آنها بسیار بالاست . شما میتوانید از طرح طلایی گروه دانش گستر بهره ببرید . برترین مزیتی که این طرح دارد تحویل فوری متن شماست . زیرا که در این طرح متن شما بین چندین مترجم متخصص تقسیم می­شود و این عمل در امر ترجمه تسریع می­بخشد.

مزیت بعدی این است که شما می­توانید تسویه مرحله به مرحله داشته باشید. درواقع شما می­توانید تعیین کنید که مقداری از کار که انجام شد برای شما ارسال شود . بعد از بررسی و اطمینان از کیفیت و تسویه با تیم دانش گستر ، کار ترجمه دوباره از سرگرفته شود . البته به دستور شما !

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید و از کیفیت ترجمه خود لذت ببرید.

کیفیت ترجمه تخصصی اقتصاد را چگونه تضمین می کنید ؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم اقتصاد دارای گرایش های مختلفی هست که هرکدام از این گرایش ها سرشار از کلمات و لغات تخصصی می باشد . ما برای اینکه بتوانیم خدمات ترجمه تخصصی اقتصاد را به بهترین شکل ارائه کنیم راهکاری اتخاذ کرده ایم که مترجمین فقط می توانند در حوزه ای که تحصیل کرده اند کار ترجمه را انجام دهند .

چه مدت زمان می برد تا مقاله من ترجمه شود؟

در مواردی که مقاله شما زیر 10 صفحه حجم داشته باشد می توانیم بین 1 تا 2 روزکاری ترجمه شما را آماده کنیم اما اگر عجله دارید می توانید با استفاده از شرایط طلایی سایت دانش گستر ترجمه خود را در کمتر از یک روز تحویل بگیرید .

چه مدت زمان میبرد تا پس از سفارش کار ترجمه آغاز شود؟

هر زمانی که شما سفارش ترجمه خود را برای ما ثبت کنید ظرف مدت یک الی 2 ساعت فایل شما برای مترجمان ارسال خواهد شد و پس از آن با شما تماس میگیریم و شرایط و قیمت را به شما اطلاع می دهیم و پس از توافق کار را شروع میکنیم

چه تضمینی برای کیفیت ترجمه وجود دارد؟

پس از این که کار ترجمه را از ما تحویل بگیرید وارد گارانتی 48 ساعته ترجمه خواهید شد در این مدت وقت دارید تا کیفیت ترجمه را بررسی کنید و هر بخش که احساس کردید نیاز به اصلاح دارد را به اطلاع ما برسانید تا سریعا برای شما اصلاح کنیم و اگرچناچه از کل کار راضی نباشید امکان تغییر مترجم برای شما فراهم است .

آیا می توانم نمونه کاری را قبل از شروع از مترجمان شما داشته باشم؟

بله اگر تمایل دارید که قبل از شروع کار ترجمه نمونه ای از کار مترجم خود را ببینیند می توانیم برای شما ارسال کنیم .